Archiwum kategorii 'Biografie'

07 maj

Edyta Herbuś

Autor: admin kategoria: Biografie 0 komentarzy

Edyta Herbuś urodziła się 26 lutego 1981 roku w Kielcach. Edyta skończyła studium charakteryzacji i wizażu teatralno-filmowego. Chodziła również do szkoły tańca Step by Step w Kielcach. Wystąpiła w drugiej edycji programu rozrywkowego emitowanego przez TVN – Taniec z gwiazdami, tańczyła z Jakubem Wesołowskim i zajęli trzecie miejsce, wystąpiła także w czwartej edycji programu rozrywkowego [...]

07 maj

Ania Szarmach

Autor: admin kategoria: Biografie 0 komentarzy

Ania Szarmach – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Urodziła się w Starogardzie Gdańskim, gdzie ukończyła podstawówkę muzyczną na fortepianie, a następnie Liceum Ogólnokształcące. Po szkole średniej dostała się na studia dzienne Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach (sekcja wokalna).

07 maj

Anna Mucha

Autor: admin kategoria: Biografie 0 komentarzy

Anna Maria Mucha (ur. 26 kwietnia 1980 w Warszawie) – polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, dziennikarka radiowa i telewizyjna.

Na dużym ekranie zadebiutowała w wieku 10 lat, w filmie Andrzeja Wajdy Korczak, gdzie zagrała Sabinkę – wychowankę Korczaka. Swą pierwszą główną rolę (Karolina Szymańska) zagrała w filmie Przeklęta Ameryka Krzysztofa Tchórzewskiego. Punktem zwrotnym w jej karierze była rola Danki Dresner w filmie Lista Schindlera Stevena Spielberga. Po tym filmie zaczęli ją dostrzegać również inni reżyserzy – wystąpiła jeszcze w wielu filmach i serialach, a także w spektaklach Teatru Telewizji. Obecnie występuje w serialu M jak miłość jako Madzia (Magda Marszałek).

06 maj

Doda Dorota Rabczewska Majdan

Autor: admin kategoria: Biografie 0 komentarzy

Dorota Rabczewska , ps. Doda, Doda Elektroda (ur. 15 lutego 1984 w Ciechanowie) – polska wokalistka, do niedawna występująca w zespole Virgin. Obecnie rozpoczęła karierę solową. Jest córką medalisty mistrzostw świata i Europy w podnoszeniu ciężarów, olimpijczyka Pawła Rabczewskiego i Wandy Rabczewskiej. Od 5 marca 2005 druga żona bramkarza Polonii Warszawa, Radosława Majdana.

06 maj

Aldona Orman

Autor: admin kategoria: Biografie 0 komentarzy

Aldona Orman – aktorka filmowa i telewizyjna. Urodziła się w Przedborzu. Dzieciństwo wspomina jako sielskie chwile wypełnione zapachem wanilii i kieleckich łąk. W 1991 roku ukończyła studia w Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu.